Nowy projekt – zapraszamy na spotkanie

Stowarzyszenie „Góra Jerzego” rozpoczyna realizację projektu o nazwie „SPOIWO”. W skrócie chodzi o to aby stworzyć grupę osób – przedstawicieli rozmaitych grup i instytucji z terenu naszej gminy – i wspólnie przeprowadzić jakieś działanie.

▶️ Na pierwszy rzut będzie to zorganizowanie 🏃‍♂️🏃🏃‍♀️Półmaratonu Miasteczkowskich Lasów 🏃‍♂️🏃🏃‍♀️, ale w przyszłości, po zrealizowaniu takiego biegu, grupa będzie miała potencjał do realizacji różnych innych akcji.

▶️ Działania rozpoczynają się otwartym spotkaniem dla wszystkich chętnych, którzy działają w jakiejś grupie w naszej gminie (albo chcieliby zacząć).

👉 Spotkanie odbędzie się w środę 9 marca o godz. 18 w centrum konferencyjno-bankietowym Koral (sala Barbara – wejście od strony tartaku Fenix). Tam zbierzemy deklaracje od chętnych i z nich utworzymy grupę roboczą 15 osób, która pojedzie na wyjazd warsztatowo/integracyjny do Milówki.

➡️ Obecny czas jest szczególny, ale rozpoczęcie tego projektu z powodu pandemii przenosiliśmy już dwa razy i „albo teraz ruszymy teraz, albo nigdy”🙂

Musimy na to spojrzeć w ten sposób, że jak nam się uda wspólnie zrobić półmaraton, to i większe rzeczy zorganizujemy jak będzie potrzeba.😉


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Operacja pn. „Spoiwo. Zbudowanie zespołu przedstawicieli środowisk gminy oraz organizacja Półmaratonu Miasteczkowskich Lasów” mająca na celu pobudzenie oddolnych inicjatyw kulturalno-społecznych mieszkańców na rzecz rozwiązywania problemów społecznych oraz integracji społeczności lokalnej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: