I Półmaraton Miasteczkowskich Lasów

Najnowsze informacje

O Biegu

Zapraszamy do zapisów (gdyby ktoś zwolnił miejsce) oraz do sprawdzenia listy startowej

Tymczasem poniżej zebrane informacje na temat biegu oraz całego wydarzenia jakim będzie I Półmaraton Miasteczkowskich Lasów

Trasy biegów

21 km

11.0

11 km

2120nowa

Zapraszamy do kibicowania 4 czerwca.

Miasteczko Śląskie słynęło kiedyś z srebra, ołowiu i rud żelaza, teraz możemy się pochwalić niezwykłą przyrodą, lasami i równie niezwykle aktywnymi ludźmi. Dlatego też, wspólnie z prawie wszystkimi organizacjami działającymi na terenie gminy postanowiliśmy zorganizować I Półmaraton Miasteczkowskich Lasów. Do biegania zapraszamy biegaczy „zawodowych”, ale i tych wymagających od siebie nieco mniej. Pozostałych zapraszamy do kibicowania, pomocy w organizacji, wspierania duchowego i …wspólnej zabawy. Nie tylko sportowej😊

Dla biegaczy w sobotę 4 czerwca mamy trasę półmaratonu czyli 21 km, dla mniej zawansowanych trasę 11 km., dla dzieci młodzieży trasy zdecydowanie krótsze, ale przysparzające wiele frajdy.

Wszyscy biegną z Parku Rubina w kierunku Zalewu Nakło-Chechło i …nazod. Po ukończeniu biegów zapraszamy wszystkich  do rodzinnej zabawy: konkurencji sportowych, animacji, konkursów, na koncerty, pokazy tańca i poczęstunek. Spędźmy ten dzień wspólnie, aktywnie i razem! 

Po co bieg?

Półmaraton i impreza biegowa to kulminacyjny punkt projektu „SPOIWO” (o projekcie czytaj tutaj), w którym  nasza uwaga skupia się na temacie integracji społeczności lokalnej i zbudowania grupy reprezentantów różnych podmiotów/organizacji, która to grupa będzie realizować działania na rzecz swojej gminy. W realizacji współdziałamy prawie z wszystkimi formalnymi i nieformalnie organizacjami  działającymi na terenie naszej gminy.

Dlaczego akurat bieg?

Wielu z miasteczkowian biega. My też lubimy. Dlatego poprzez bliski nam sercu sposób chcemy zachęcić mieszkańców od zdrowego trybu życia, rodzinnego spędzania czasu na wolnym powietrzu i aktywizacji przy organizacji imprezy.

Dlaczego półmaraton?

Bo wielu z nas biega maratony, nie każdy jednak musi biec całe 42 km. Krótsze dystanse przysparzają nie mniej radości i emocji. Nie każdy też musi mierzyć się od razu z najwyższymi celami. Chodzi o zdrowie i zabawę, a nie sport wyczynowy i bicie kolejnych rekordów.

Dlaczego 11 kilometrów?

Bo nasz bieg ma charakter rekreacyjno-sportowy. Dzięki krótszym dystansom przyłączą się do nas mniej wymagający się od siebie biegacze. Główny powód takiego podejścia do sprawy? Patrz wyżej 😊

Dlaczego biegi dla dzieci?

Bo dla dzieci i młodzieży długie dystanse nie są ani wskazane, ani nie sprawiają im tyle radości, co krótkie, przysparzające więcej emocji i nieforsujące nieprzyzwyczajonym do ekstremalnego wysiłku biegi. To dlatego po starcie „dużych biegów”, na liczącą kilkaset metrów i biegnącą wokół Rubina trasę zapraszamy  miejscową młodzież szkolną. Kady młody biegacz dostanie na mecie medal za uczestnictwo, najlepsi mogą liczyć na dekorację i honory równe „dorosłym” zawodnikom. 

Kiedy biegamy?

Start pierwszego z biegów nastąpi o godz. 12.00 w sobotę w Parku Rubina. Biegacze na kolejny, krótszy dystans  ruszą o godz. 13.00. pomiędzy oboma startami rozegrane zostaną biegi dla dzieci młodzieży. Dekoracja zwycięzców nastąpi w okolicach godz. 15.00 i będzie wspólna dla wszystkich dystansów i kategorii wiekowych. Każdy z biegaczy otrzyma od nas medal i dyplom za ukończenie biegu. Bo u nas – jak na Olimpiadzie – nie liczy się wynik, ale  uczestnictwo.

Dlaczego po lasach?

Trasa jest w 90% przełajowa, nieatestowana, prowadzić będzie po drogach i ścieżkach leśnych, dlatego, że takich w gminie Miasteczko jest najwięcej i są bezpieczne – nie narażamy uczestników na bieganie o drogach publicznych, dodatkowo ze względów logistycznych  staramy się nie przecinać dróg krajowych i wojewódzkich. Ponadto wytyczone przez nas trasy są malownicze, biegną przy akwenach wodnych po najurokliwszych zakątkach okolicy Miasteczka Śląskiego.

Zapisy?

Zapisy dla uczestników biegów na dystansach 11 i 21 km prowadzone są na stronie www.zmierzymyczas.pl, w organizacji zawodów szkolnych pomagają nam obie szkoły działające na terenie gminy.

Do biegu zapisać może się każdy powyżej 16 roku życia, do biegów szkolnych o dystansie  około 500 m zapraszamy uczniów szkół podstawowych. Każdy z biegaczy otrzyma od nas plastron oraz zestaw upominków cennych dla każdego biegacza. Każdy też może liczyć na napoje, posiłek w czasie, jak i po zakończeniu biegu.

Kto nam pomaga?

Wszyscy! W organizację biegu zaangażowane są zarówno zarejestrowane, jak i nie  nieformalne organizacje i grupy mieszkańców. Są wśród nich: OSP Żyglinek i OSP Brynica, Klub Abstynentów ITAKA, miasteczkowskie koło Polskiego Związku Emerytów i Rencistów, ministranci, schola parafialna z Miasteczka Śląskiego, Szkołą Podstawowa nr 1 z Miasteczka Śląskiego i Szkoła Podstawowa nr 2 w Żyglinie, wędkarze z miasteczkowskiego Koła PZW, HKS Odra, LKS Żyglin, Gmina Miasteczko Śląskie, Gmina i Wójt Świerklańca, OSP Chechło, Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim, Miejska Orkiestra Reprezentacyjna w Miasteczku Śląskim, Gminne Centrum Sportu i Rekreacji, stowarzyszenie Aktywne Miasteczko, a także sponsorzy.

Sponsorzy i partnerzy

Wśród partnerów i sponsorów wymienić musimy Gminę i Burmistrza Miasteczka Śląskiego, Nadleśnictwo Świerklaniec, gminę Świerklaniec,  OSP Nowe Chechło, Hutę Cynku w Miasteczku Śląskim, firmę Koral, Spółkę Remondis, Przedsiębiorstwo Wodociągi  i Kanalizacja Tarnowskie Góry, firmę Veolia Południe, Międzygminne Towarzystwo Budownictwa Społecznego, firmę  POLGER, Bi-Med., Hufiec Ziemi Tarnogórskiej ZHP, Meble Zwadło, Sieć Hurtowni Elektrycznych Libra, Restaurację Śląska Kuźnia Smaków i innych. 

Patronaty medialne

Portal tarnogorski.info, tygodnik Gwarek, portal tarnowskiegory.info, Radio Piekary, TGStacja… 

Co po biegu?

Po zakończeniu rywalizacji – a nawet w jej trakcie – zapraszamy całe rodziny do gier i zabaw w Parku Rubina: na miejscu czekać będą dmuchańce, animacje, zawody sprawnościowe i stanowiska gastronomiczne. Po wręczeniu nagród przygotowaliśmy pokazy grup tanecznych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury oraz koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Miasteczko Śląskie. 

Więcej szczegółów na naszym profilu fb i stronie www.gorajerzego.zamiast.net/bieg

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: