Spoiwo — parę słów o projekcie

Pewnie już słyszeliście o przygotowywanym I Półmaratonie Miasteczkowskich Lasów — bieg ten będzie realizowany w ramach projektu SPOIWO.

O co chodzi w projekcie możecie w skrócie zobaczyć w zamieszczonej tutaj prezentacji, którą mieli okazję zobaczyć uczestnicy spotkania dla przedstawicieli grup i organizacji z naszej gminy.

Projekt podzieliśmy na dwa etapy.

Etap I. 

Zbudowanie grupy 15 osób reprezentującej wiele różnorakich środowisk z terenu gminy Miasteczko Śląskie w celu realizacji przedsięwzięć wykorzystując wspólny potencjał wraz z realizacją pierwszego zadania pod nazwą: Półmaraton Miasteczkowskich Lasów

Kluczem do zawiązania współpracy będzie wyjazd integracyjny grupy, podczas którego odbędą się: 

  • Warsztaty z realizacji projektów. 
  • Warsztaty z pracy w zespole. 
  • Burza mózgów: 
    • Jak mają być przeprowadzone zawody.  
    • Jak sprawić że będą wyjątkowe i będzie o nich głośno. 
  • Zaplanowanie poszczególnych działań składających się na organizację biegu
  • Wypisanie wszystkich działań oraz podział obowiązków. 
  • Integracja grupy. 

Etap II. 

Następnie grupa przystąpi do realizacji zadania, tj. organizacji zawodów. Przedstawiciele zaangażują do pomocy członków swoich organizacji, środowisk, dzięki czemu przeprowadzone działania będą naszym wspólnym dziełem, jak największej części społeczności.

W zawodach przewidujemy start 150 zawodników – biegaczy amatorów z różnych grup wiekowych. 

Więcej o biegu w artykułach zamieszczonych tutaj.


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Operacja pn. „Spoiwo. Zbudowanie zespołu przedstawicieli środowisk gminy oraz organizacja Półmaratonu Miasteczkowskich Lasów” mająca na celu pobudzenie oddolnych inicjatyw kulturalno-społecznych mieszkańców na rzecz rozwiązywania problemów społecznych oraz integracji społeczności lokalnej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: